
5 februarie 2019
Autor: Cosmin Aionita
Printr-o mişcare surprinzătoare, Electronic Arts şi studioul Respawn Entertainment au dezvăluit Apex Legends, un nou joc de tip Battle Royale, de această dată plasat în universul Titanfall. Din păcate, nu vom avea parte de lupte între roboţi gigantici; în schimb, în prim plan se vor afla o serie de luptători legendari, fiecare cu propriile abilităţi, care vor lupta pentru supremaţie în echipe formate din câte trei jucători.
Mai mult, spre deosebire de alte titluri de acest gen, cum ar fi PlayerUnknown's Battlegrounds sau modul Blackout din Call of Duty: Black Ops 4, Apex Legends este oferit în mod gratuit, în regim Free-to-play, producătorii promiţând că microtranzacţiile incluse nu afectează cursul jocului.
Apex Legends poate fi descărcat, în mod gratuit, prin intermediul PlayStation Store (PlayStation 4), Xbox Live (Xbox One) şi Origin (PC).
articole relaţionate